ریشه دندان

کلیه درمان های ریشه در این مطب توسط متخصص ریشه انجام می شود. برای انجام درمان ریشه از دستگاه های پیشرفته rotary,apexfinder ,RVG استفاده می شود .

دستگاه apex finder یاریشه یاب دستگاهی است که طول ریشه را با دقتی در حد دهم میلیمتر تائین می کند تا از کوتاه یا بلند پر شدن ریشه جلو گیری کند ، همه ما بامشکلات درمان های ناقص عصب کشی آشنا هستیم که یکی از این دستگاه هایی که این قبیل مشکلات را کمتر می کند دستگاه Apex Finder یا ریشه یاب می باشد.

RVG : دستگاه رادیو گرافی دیجیتال می باشد. که میزان اشعه ای که از آن ساطع می شود که نود درصد از نمونه های قدیمی کمتر است به طوری که دندانپزشک و دستیاران به راحتی کنار دستگاه و مریض حین انجام رادیوگرافی حضور دارند، برای خانم های باردار نیز این دستگاه کارایی دارد.در این دستگاه سنسور دیجیتالی جایگزین فیلم های سلولزی قدیمی شده است و بجای مراحل زمانگیر ظهور و ثبوت ، تصویری با وضوحی بالا و همچنین با قدرت کنترل بالا روی صفحه مانیتور ظاهر می شود.

rotary : این دستگاه با سرعت به فرم مناسب کانال ها خواهیم رسید و با همه این امکانات در این کلینیک آرامش ، سرعت و کیفیت بیشتری را به بیماران خود هدیه خواهیم کرد.

در مان های تخصصی که در این مطب ارائه می شود شامل موارد زیر است :

- درمان مجدد ریشه Retreatment

-طراحی و درمان ریشه دندانهای مبتلا به کیست Apical root surgery

- درمان ریشه دندانهای اطفال که ریشه های نا بالغ دارند شامل vital pulp therapy , MTA apical plug , apexification , apexogenesis

- درمان ریشه دندانهای صدمه دیده ناشی از  Trauma

 

Trauma

 

 عکس سمت چپ نمونه یک درمان ریشه با طول کوتاه می باشد و سمت راست نمونه یک عصب کشی کامل که با دستگاه های rotary , RVG و Apex Finder می باشد.

محل قرارگیری: درمان های تخصصی ریشه دندان